Ofis mobilyası nasıl olmalı?

Ofis mobilyası nasıl olmalı?

Evlerden daha fazla zaman geçirilen “ikinci evimiz” ofislerde, konforlu ve daha verimli çalışma ortamı sunabilmek gerekiyor. Peki, ofis mobilyası nasıl seçilir?

  • Haftada 50 saate yakın zaman geçirilen ofislerde konforlu ve şık çalışma ortamı oluşturabilmek çok önemli. Ancak çok sayıda alternatif içinde doğru mobilyaya karar verebilmek de oldukça güç.
  • Ofis mobilyası seçimi, üzerinde çok fazla düşünülmesi, iyi araştırılmadan karar verilmemesi gereken bir süreç. Mobilyanın kullanış, sağlık ve şıklık boyutunun yanında, o ofiste yapılan işe de uygun olmalı. Doğru mobilya kullanımı adeta o ofisten çıkan işlerin ruhunu yansıtır. Çalışma hayatında ilk izlenimin önemi de yadsınamaz. Kapıdan giren kişiye doğru yerde olduğunu hissettirmek önemli.
  • Müşteri odaklı çalışan sektörlerde ofis mobilyalarının dinamik, hareketli ve gelen misafire yönelik seçilmeli.
  • Hareketi yüksek, misafir sirkülasyonunun yoğun olduğu ofisler, mobilyalarında da öncelikli olarak müşteri konforu ve rahatlığı ile ofisin şık olmasını göz önünde bulundurur. Çalışanlarınfazla olduğu sektörlerde ise ofistekilerin kendilerini rahat hissettikleri mobilyalara yer verilip, daha sıcak ve düz renklerin tercih edilmesi önemli. Bir finans merkezini düşünelim. Kullanılan mobilyalar mesleğin ciddiyetiyle örtüşürken, renkler ve dokular da bu tarza uygun seçilmeli. Bir inşaat firmasının tercih edeceği mobilyalar ise yakın sektörler olmasına karşınmimari grupların çalışma alanlarından farklı olmalıdır.

-Ergonomi ve sağlık olmazsa olmaz

  • Tüm çalışma alanları fonksiyonel, olabildiğince ekonomik, sağlıklı ve sosyal olarak yeterli olmalı. Ürünlerin sürdürülebilirliği de bu noktada oldukça öne çıkıyor. Sürdürülebilir ofislerle hem firma ekonomisine katkıda bulunup hem de çevreye en az etkiyi bırakmak da mümkün. 
  • OMAR OFFICE olarak ofis mobilya ihtiyaçlarınıza en iyi çözümleri sağlamak için hergün kendimizi geliştirerek çalışıyoruz. Ergonomik ve ofisinize değer katacak ürünler için ürünler sayfasına bakınız.